Bahçelievler Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesine Hoşgeldiniz...
T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

    +12
+17°
+12°
İstanbul
Perşembe, 19Bulunduğunuz Yer: Haberler

 SOMALİLİ ÖĞRENCİLER KAYMAKAMIMIZI ZİYARET ETTİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

    Başbakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Somali’den burslu eğitim almak üzere ülkemize gelen 17 Somalili öğrenci Bahçelievler İmam Hatip Lisesi Müdürü Bekir ERGÜN ile birlikte Kaymakam Şevket CİNBİR’i ziyaret etti. 
    Somali’de yaşanan kuraklığın yol açtığı kıtlık, açlık ve susuzluk sebebiyle zor durumda olan öğrenciler ailelerinden alınan onayla Konya’da aldıkları 8 aylık Türkçe eğitimin ardından 2012-2013 eğitim, öğretim yılında Bahçelievler İmam Hatip Lisesi’nde eğitimlerine başladılar. Somali’de aldıkları hafızlık eğitimlerini Bahçelievler İmam Hatip Lisesi’nde devam ettirecek olan öğrenciler devlet parasız yatılı okullarında kalacak ve her yıl eğitim döneminin sonunda ülkelerinde ailelerini ziyaret edebilecekler. Kaymakamımıza yapılan ziyarette oldukça sıcak karşılanan öğrenciler kendilerine destek gösterilmesini ve yaşadıkları bir takım sıkıntıları ifade ettiler. Kaymakam CİNBİR: “Somalili öğrencilere ilçemizde ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Türk Milleti tarihinden gelen anlayışla yoksul, mazlum, mağdur insanların yanında olmaya, onlarla aşını, işini paylaşmaya devam ediyor. Bu konuda dünyanın neresinde yardıma ihtiyaç duyan insan varsa devletimizin yöneticilerinin liderliğinde ve sivil toplum örgütlerimizle oralarda olmaya, açları doyurmaya yaralarını sarmaya çalışıyor. Bugün bunun somut bir örneği ile beraberiz. Somali’deki insanlık dramına kayıtsız kalmayan devlet ve milletimiz bu çocuklarımız için her türlü desteği vermeye imkânı sağlamaya devam etmektedir. Bu çocuklarımızı yakından takip etmeye devam edeceğiz” dedi ve Okul Müdürü Bekir ERGÜN’e çocukların ihtiyaçlarıyla ilgili karşılaştıkları sorunlarda kendisini haberdar etmesini söyledi.

 

/2/Bahçelievler İmam Hatip Lisesi Somalili Öğrenciler (1)  /2/Bahçelievler İmam Hatip Lisesi Somalili Öğrenciler (2)  


 

 


Bu içerik toplam 124.002 kez gösterildi, Site toplam 343.029 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 171 kişi geziyor.


 

 


 


Mehmet Ali ÖZYİĞİT
Bahçelievler Kaymakamı

Haber ve Duyurular
    
 

KISAYOLLAR
   

Bahçelievler Kaymakamlığı
Şirinevler Mah. Barbaros Cad. N0: 11/3 Hükümet Konağı Bahçelievler/İSTANBUL Tel. 0212 442 15 17 Fax :0212 442 17 17